Kış Tatili

Kış Tatili Yerleri, Kış Turizmi Nerelerde Yapılır?

service

Kış tatili yerleri diyince Türkiye’de akla gelen belli başlı yerler vardır. Türkiye’de en hoş kış turizmi bölgeleri kış tatili yapmak isteyen kişiler tarafınca olabildiğince merak edilmektedir. Kış turizminin sadece kayak odaklı bir tatil bulunduğunu düşünmemek gerekir. Kış mevsiminde meydana getirilen tatiller genelde kayak odaklı olsa da, aslında birçok etkinlik ile tatilinizi renklendirmeniz mümkün. Türkiye’de kış turizmi için yolculuk edilen yerler sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de olabildiğince ilgisini çekmektedir.

Kış Turizmi Nerelerde Yapılır?

Türkiye’de kış turizmi yapılacak yerlerin neredeyse tamamında odak noktası kayak sporu olmaktadır, ama yapılacak birçok etkinlik de bu yerlerde bulunmaktadır. Türkiye’de kış turizmi yapmak amacıyla her sene binlerce yabancı gezgin de ülkeye akın etmektedir. Dolayısıyla Türkiye’de kış turizmi için tercih edilen yerler olabildiğince tanınmış hale gelmiştir. İşte sizin için derlediğimiz kış tatili bölgeleri listesi:

Kış Tatili Yerleri

Bursa Uludağ Kayak Merkezi

Türkiye’de kış tatili bölgeleri listesinin başlangıcında Bursa Uludağ gelmektedir. Her sene giderek popülerleşen Bursa, bilhassa kayak sporu yapmak isteyen misafirlerin gözdesi haline gelmektedir. Bu bölgede birçok otel ve misafirhane, konaklamak isteyen misafirler için mevcuttur. Bursa Uludağ’ı tanınmış yapan etkenlerden biri de aşağı yukarı 300 kilometre uzunluğa haiz 20 tane kayak pistidir. Bundan kaynaklı Bursa ilinde bulunan Uludağ, yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiş bir gezinsel bölgedir. Bu bölgenin yılbaşı ve yarıyıl tatili dönemlerinde olabildiğince kalabalık olması sebebiyle, konaklamak isteyen ziyaretçilerin daha önceden rezervasyon yaptırmaları öneri edilmektedir.

Bursa Termal Kaplıcalar

Kış turizmi için mühim noktalar içinde gelen bir öteki yer ise Bursa’da bulunan termal kaplıcalardır. Bursa’nın şehir merkezinde bulunması nedeniyle de bu bölge olabildiğince alaka çekmektedir. Termal kaplıcaların bu denli tanınmış olmasının altında yatan en büyük neden ise, sıhhat problemi yaşayan misafirler tarafınca da tercih ediliyor olmasıdır. Herhangi bir sıhhat problemi yaşayan kişilere şifa verdiğine inanılan termal su, bölgede bulunan otellerin pek çoğunda bulunmaktadır. Pek çok şahıs şehir yaşamının kalabalık ve kaosundan sıkılarak bu gibi yerlere yolculuk etmektedir. Sakin ve sıhhatli bir kış tatili geçirmek isteyen misafirlerin en sevdikleri dinlence bölgelerinin başında Bursa’da bulunan termal kaplıcalar gelmektedir.

Kayseri Erciyes Kayak Merkezi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafınca yüksek oranda meydana getirilen yatırımla açılan Erciyes bölgesi, milli standartlara haiz bir turistik bölgedir. Kış turizmi ve kayak sporu yapmak isteyen misafirler için olmazsa olmaz noktalardan biri haline gelmiştir. Pek çok şirket kayak ekibi kiralama hizmeti vererek kullananların keyifli bir tatil geçirmesini sağlamaktadır. Kayak yapmayı yeğleyen misafirler için kızak takımlarının kiralanması da mümkündür. Bu bölgenin en tanınmış yemeklerinden biri olan sucuk ekmek, misafirlerin maksimum tercih ettikleri yemeklerin başlangıcında gelir. Ayrıca, Erciyes Dağı da bu bölgede kesinlikle görülmesi ihtiyaç duyulan yerlerin başlangıcında gelmektedir. Bu dağın tepesine çıkarak, unutulmaz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Nevşehir Kozaklı Termal Tesisleri

Erciyes’e yolculuk eden misafirlerin kısa süre içinde ulaşabilecekleri Nevşehir Kozaklı Kaplıcaları‘nda birçok otel ve misafirhane bulunmaktadır. Sularının termal ve şifalı olduğuna inanılan bu bölge, kış turizmi için maksimum tercih edilen konumların başlangıcında gelmektedir. Eğer Kayseri‘ye kadar geldiyseniz ve kış turizmiyle ilgileniyorsanız kış tatili yerleri içinde bu termal kaplıcalardan birine kesinlikle uğramalısınız.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum Kış Turizmi açısından ülkemizin önde gelen şehirlerinden biridir. Derin bir geçmişi olan Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum’da yedi bin senelik geçmişi ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’de maksimum tercih edilen kış tatili bölgeleri arasında Palandöken Kayak Merkezi bulunmaktadır. Bölgede bulunan birçok değişik termal kaplıcalarda da misafirler eğlenceli zaman geçirmektedir. Misafirlerin bölgesel lezzetlerin tadımının yapabilecekleri birçok işletme de bu bölgede bulunmaktadır.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hayran
Hayran
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gezitravels.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!