bangok-gezilecek-yerler

Bangkok Gezilecek Yerler Tayland’ın Turist Rehberi

service

Bangkok gezilecek yerler arasında birçok değişik konum bulunuyor. Gezi sürenize göre kendinize bir sıralama hazırlayarak istediğiniz yerlere basitçe gidebilirsiniz. Bangkok Tayland’ın en önemli yerlerinden biri. Turistlerin akın etmiş olduğu bu bölgede gezilmesi gereken yerlerin en rahat ziyaret zamanı, mevsime göre değişim göstermektedir.

Bangkok Gezilecek Yerler Listesi

İşte sizler için derlediğimiz meşhur Bangkok gezilecek yerler listesi:

Wat Arun

19. yüzyılda inşa edilen Wat Arun, Kral Rama tarafınca yaptırılmış. Şafak Tapınağı olarak malum bir yer. Bangkok’un maksimum dikkat çeken bölgeleri içinde bulunuyor.

Grand Palace

Filmlerden fırlamış gibi gözüken Bangkok Grand Palace, Türkçeye Büyük Saray olarak çevrilmiş durumda. Şehrin havasını değiştiren ve masalsı bir manzara sunan Grand Palace da mutlaka Bangkok gezilecek yerler içinde ziyaret edilmeli.

Chatuchak Pazarı

Güneydoğu Asya’nın en büyük pazarı olan bu bölgede göremeyeceğiniz, bulamayacağınız hiç bir şey yok. Her şeye ulaşabilir, olağanüstü deneyimler kazanabilirsiniz. Bangkok gezilecek yerler içinde mutlaka olması ihtiyaç duyulan bu pazarı görmeden şehirden ayrılmayın.

Bangkok’ta Tarihi Yerler Nereler?

Bangkok Gezilecek Yerler
Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok’ta görülmesi ihtiyaç duyulan zamanı yerler sıklıkla müzeler ve parklar oluyor. Her bir mekanda zamanı bir ögeye rastlamak mümkün. Bangkok’da gezilecek zamanı yerler şu şekilde sıralanabilir:

Bangkok National Museum

Bangkok Ulusal Müzesi sade tasarımı ile dikkat çekiyor. Kültürel ögeler ile bezeli olan binası kadar kataloğu da dikkat çekici.

Lumphini Park

Herkese aleni olan bu parkta sakin vakit geçirebilir, gölde tekneler ile gezebilir ya da çimlerde hafifçe bir piknik yapabilirsiniz.

Wat Traimit Tapınağı

Altın Buda Heykeli olarak çevrilen ve bilhassa tarih ile alakalı inanamayacağınız bilgiler veren bir yer. Bangkok gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.

Bangkok’ta Gezilecek Doğal Güzellikler Neler?

Bangkok’ta gezilecek tabii güzellikler arasında maksimum dikkat çeken yer safari bölgesi. Hayvanat bahçesine gidebilir, parkları gezebilir ve safari yapabilirsiniz.

 • Jim Thompson House: Doğal park şeklinde de ifade edilen yalnız hususi bir yapılanma olan bu alan birbirinden değişik onlarca çiçekten oluşan bir yer. İçerisinde müze, yiyecek alanı ve daha çoğu değişik hususiyet yer alıyor.
 • Dusit Zoo: Bangkok’un hayvanat bahçesi olan Dusit Zoo bilhassa evlatların ilgisini yakalamayı başarıyor. 1600’den fazla türün yer aldığu Dusit Zoo, dikkat cazibeli bir yer.
 • Safari World: Tayland safari yapmak için İdeal lokasyonlardan biri. Bangkok’ta da safari için hususi alanlar bulunuyor ve istenir ise Deniz Park istenirse de Safari Park tercih edilebiliyor.

Bangkok’un Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Bangkok’un yiyecekleri dünyayı sarmış durumda. Bangkok’un meşhur yiyecekleri dünyanın dört bir yanısıra bulunmasına rağmen mutlaka burada özgün lezzetlerin denenmesi gerekiyor.

 • Pad Thai: Birçok değişik ülkede yer alsa da aslolan yapıldığı yer Tayland. Bu neden ile de mutlaka burada özgün Pad Thai denenmeli.
 • Tom Yum Goong: Bangkok’a ve kültüre hususi bir çorba olan bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.
 • Egzotik Meyveler: Sadece bu bölgede yetişen ve dünyanın değişik yerlerinde olmayan meyveler bulunuyor. Bu meyvelere Tayland’da ulaşabilirsiniz.

Bangkok’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar Nelerdir?

Bangkok’a gidince yapılması gerekli olanlar arasında 3D sanat turundan heykel ziyaretine kadar çoğu neden bulunuyor. Herkese ve her yaşa hitap eden Bangkok eğlenceleri ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 • Wat Pho: Yatan Buda heykeli olarka da malum bu heykeli mutlaka görmelisiniz. 43 metrelik devasa boyutları ile dikkat çeken heykel her turistin ilgisini yakalamayı başarıyor.
 • Khaosan Road: Bangkok’un kültürünü görüp değişik lezzet ve deneyimler ile karşılaşabileceğiniz bir yer. Bölgenin en canlı yeri ve her vakit kalabalık oluyor.
 • Chinatown: Çin Mahallesi olarak malum bu alan mutlaka görülmeli. Hem Çin kültürünü tanımak, alışveriş yapmak hem de sokak lezzetlerini tatmak için en iyi yer.
 • Dream World: Özellikle çocuklar için makul olan bu yerde yetişkinler de unutulmamış. Macera, oyun ve festivalleri bir araya getiren bir lokasyon.
 • Art in Paradise Bangkok: Bangkok’un sanata yapmış olduğu yatırım ve verdiği kıymet her vakit alaka görmüştür. Turistler tarafınca alaka ile yaklaşılan 3D ve interaktif bu alan da olabildiğince değişik bir tecrübe sunuyor.

Bangkok’taki Gezinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bangkok seyahatinde dikkat edilmesi gerekli olanlar arasında emniyet önlemleri yer alıyor. Bunun haricinde Bangkok kaotik fakat güvenilir yerler arasında.

 • Safari yaparken emniyet önlemleri almayı unutmayın.
 • Ekstrem sporlar ile uğraşırken tecrübeli kişilerin mutlaka yanınızda bulunmasına itina gösterin.
 • Kayıp – çalıntı gibi durumlar karşısında delil odaklı hareket edin.
 • Kart ile alışveriş imkanı fazla olsa da nakit para bulundurmayı da unutmayın.

Tayland Vize İstiyor Mu?

Tayland vize istiyor mu? Cevap hayır. Bangkok gezilecek yerleri görmek için Tayland‘a kolaylıkla gidebilirsiniz. Çünkü Tayland vizesiz ülkeler içinde yer alıyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
hayran
Hayran
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gezitravels.com ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!